UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
badania wstepne
(Kategoria: Brak)
2005-03-07 15:00:41
~Ewa3
Dzień dobry wszystkim! mam pytanie moze blache ale dla mnie bardzo istotne - chciałabym zatrudnić pracownika do pomocy w pracach biurowych. Wiem, że musi mi przyniesć zaswiadczenie o jego stanie zdrowia ale czy ja mam skierować go na badania wstęne i pokryć koszty, czy też on sam ubiegając się o pracę powinien takie badania wykonać dostarczyć mi swiadecto zdrowia. Jezeli to nalezy do moich obowiazkow to jak napisac takie skierowanie? Proszę jesli można o wskazówkę. Ewa kolejna
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2005-03-07 15:10:34
Pracodawca finansuje wstępne jak i również okresowe badania pracownika. W skierowaniu musisz okreslić wykonywaną pracę, np. praca przy komputerze pow. 6 godzin (dodatkowow okulista), prace biurowe, praca w terenie jako przedstawiciel handlowy. Ja zawszę piszę mniej więcej tak: Proszę o przeprowadzenie badanie wstępnego (lub później okresowego) tut. dane pracownika. Zakres obowiązków: wymieniam charakter pracy. Na podstawie takiego skierowania w przychodni wiedzą jakie badania mają być przeprowadzone. Pozdrawiam.
2005-03-07 15:10:56
~habe
koszty za badania wstępne ponosi pracodawca Do lekarza med.uprawn.do badań profil. Skierowanie na badanie lekarskie - wstepne Kierujemy n/w prac. na badania lekarskie pan/i/ ..... data ur....... miejsc.zam.... stan.pracy...... na stanowisku pracy prac.nie wyst.żadne uciążliwości i czynnki szkodliwe pieczę podpis
2005-03-07 19:25:30
~bo
a jak będzie z kup, jak pracownika nie zatrudnię bo wynik badań negatywny?
2005-03-08 08:57:59
~Ewa3
Dziękuje wszystkim za wskazówki i gotowce. Pracownika zatrudnię, tak więc pytanie ~bo może zostać bez odpowiedzi
2005-03-08 13:46:58
~bo
ja się pytałam, bo zdarzył sie przypadek,, że pracownik ma negatywny wynik badania
2005-03-08 13:54:15
~edi
bo moim zdaniem będzie to kup cel miałes dobry a że nie doszedło do realizacji to inna sprawa (np. jeżeli bierzesz specyfikację prztargową przetargu nie wygrywasz ale..... koszty poniesione w związku z tym są kup
2006-06-02 09:34:38
~kierka
wiecie co... przyniósł mi pracownik zaświadczenie od lekarza, że jest zdolny do pracy... zdolna bo to Pani

ale problem w tym, że to zaświadczenie jest na zwykłej kartce, niby ma wszystkie elementy z zaświadczenie lekarskiego, ale to wsio ręcznie, ponadto nie ma pieczątki, że to lekarz medycyny pracy

Czy wysłać Panią po nowe zaświadczenie?
2006-06-02 09:41:48
(Moderator)
może choć po pieczątkę
2006-06-02 09:44:43
~Go
Zaświadczenie powinno być od lekarza medycyny pracy.
Jeśli ta Pani chorowała dłużej niż 30 dni to jej wystaw skierowanie na badania.
2006-06-02 09:45:19
~kierka
Marzenko ta pieczątka widnieje, ale to lekarz medycyny (nie pracy) zaświadczenie kuna ze szpitala... a, nadmieniam, że to pracownik biurowy.

Chyba, że takie może być.
2006-06-02 09:45:42
~kierka
to wstepne badania
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl