UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Amortyzacja pilne!!!!!!
(Kategoria: Brak)
2005-03-02 19:32:48
~IZA
Wg klasyfikacji śr.trw. symbol "802"- Wyposażenie, aparaty i sprzęt medyczny Rodzaj 802 obejmuje wszelkiego typu i konstrukcji samodzielną aparaturę (aparaty), sprzęt i inne wyposażenie techniczne użytkowane w placówkach i jednostkach służby i ochrony zdrowia oraz służby weterynaryjnej - zaliczaną do środków trwałych. W ramach rodzaju 802 wyodrębniono zbiór 802-0 obejmujący aparaty i sprzęt do hydro- i mechanoterapii. w updof w załaczniku wykaz rocznych stawek amortyz.jest symbol kśt 8 i 802 przy czym 8 - 20%, a 802 - 25%. nie wiem jak prawidłowo zakwalifikować sprzęt medyczny aparat uSG czy 20%, czy 25%. co brać pod uwagę z tego załacznika? poózcie proszę. czytałam tu www.olenka.pl/forum.php?action=show&group=1&id=117 no i w pierwszej chwili zrobiałabym tak jak Oleńka ale natknęłam się wcześniej na taka interpretację jak sugeruje ika. zgłupiałam. może ktoś mi wytłumaczyć jak to jest?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2005-03-02 21:33:54
~ac
Urządzenia rentgenodiagnostyczne podstawowe SWW 0975 44, zaliczane są do grupy KRŚT 802 - czyli stawka amortyzacji wynosi 25%. Izo: w trudnych przypadkach klasyfikacji należy posiłkować się innymi materiałami GUS, które nie zawsze są obowiązujące, ale mogą pomóc jak w tym przypadku. Serdecznie pozdrawiam.
2005-03-02 21:37:10
Witaj Izo, w paru słowach postaram się wyjaśnić tą kwestię.
W poz. 08 załącznika nr 1 do ustawy określone są stawki amortyzacji dla całej grupy 8 klasyfikacji środków trwałych. Co od zasady grupa ta objęta jest 20 % stawką amortyzacji. Wyjątki od tej zasady, określone innymi niż 20 % stawka są dodatkowo opisane w kolumnie 4.

Moim zdaniem 25 % stawką amortyzacji objęte są tylko i wyłącznie niektóre z przyrządów, a mianowicie zakwalifikowane do zbioru 802-0 aparaty i sprzęt do hydro- i mechanoterapii (cokolwiek to znaczy). Pozostały sprzęt i przyrządy zakwalifikowane do grupy 802 powinnaś objąć 20 % stawką amortyzacji.
Pozdrowienia,
2005-03-02 22:16:41
~IZA
dziękuję serdecznie za wasze wypowiedzi ale sami widzicie jak to wszystko jest zakręcone. pozdrawiam
2005-03-02 22:50:19
A teraz poproszę Was o wybaczenie !!!

Iza, wybacz, ale naprawdę nie widzę tutaj nic zakręconego.

Zbyszku, wybacz, ale w żaden sposób nie mogę zgodzić się z zajętym przez Ciebie stanowiskiem.
2005-03-02 23:16:37
~ac
Karolu tak mam w moich materiałach, czyli: "Rodzaj 802 obejmuje wszystkie typu urządzenia i konstrukcji samodzielna aparaturę (aparaty), sprzęt i inne wyposażenia techniczne użytkowane w placówkach i jednostkach służby i ochrony zdrowia oraz służby weterynaryjnej - zaliczaną do środków trwałych. W ramach rodzaju 802 wyodrębniono zbiór 82-0 aparaty i sprzęt do hydro- i mechanoterapii". _____Do tej grupy zaliczamy urządzenia o symbolice SWW 0658 oraz 0971-0978. Skoro tak został zdefiniowany ten rodzaj, stąd takie moje stanowisko, ponieważ grupa 801, 802, 804 zgodnie z obowiązującą ustawą updof dla środków trwałych tego zbioru stanowi stawkę 25%. Może Karolku czegoś nie doczytałem lub nie miałem sposobności. Izo, to tylko dyskusja na podstawie swoich wiadomości, a taki cel jest tego forum. Serdecznie pozdrawiam.
2005-03-02 23:36:18
Zbyszku, przyjrzyj się dokładnie konstrukcji załącznika. Spośród wszystkich ŚT zgrupowanych w rodzaju 802 stawce 25 % podlega tylko "wyciągnięty" z tego rodzaju zbiór 802-0. Identycznie rzecz ma się z rodzajem 801 - tutaj w stawce 25 % amortyzujemy tylko zbiór 801-0. Nieco inaczej jest w rodzaju 804 gdzie w stawce 25 % amortyzujemy tylko wyposażenie cyrkowe - bez wyodrębniania go w KŚT w odrębny zbiór.
2005-03-02 23:42:56
~ac
Karolku mam wersją elektroniczną ustawy i na ekranie jest wszystko w jednej linii. Skoro jest inaczej to przyznaję Tobie rację i wycofuję te 25%. Więc Izo temat mamy załatwiony. Serdecznie pozdrawiam
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl