UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 2
błedna deklaracja VAT
(Kategoria: Brak)
2005-02-13 18:31:21
Przeglądałam dokumenty w firmie i znalazłam błędną deklarację VAT za grudzień 2003 rok. Tzn księgowa wpisała do sprzedaży wartości z ewiedcji z listopada (zarówno netto jak i VAT) Ponieważ w listopadzie mieliśmy wówczas sprzedaż większą niż w grudniu powiększyła tym samym podatek należny. Wprawdzie US zyskał na tym ale radźcie co robić. Nie przejmowałabym sie tym gdyby nie to że pod deklaracją widnieje mój podpis pomimo że jej nie sporządzałam. Co radzicie??? czy US może za to wlepić karę w razie gdy to wykryją???
Pierwsza - Poprzednia - 1 2 - Następna - Ostatnia

2005-02-13 18:58:12
radzę korygować, ale to związane jest z całym 2004 r. ufff
Co do kary - mogą uznać ewidencje za nieżetelne? gdyż niezgodne z deklaracją.
Sokro księgowa to sporzadzała- niech teraz poprawia. Ja niestety często koryguję deklaracje, choć wina leży po stronie przynoszących mi dokumenty. Malutka koryguj toto, a jeszcze na tym zyskasz- pismo z wyjaśnieniem korekt to nie taka straszna sprawa- przynajmniej u nas.Cieplutko z zasypanego śniegiem Słupska.
miłego dzionka :)
2005-02-13 19:08:33
mj problem w tym, ze od września sama robię księgowość i szlak mnie trafia jak znajduje cos co ktos spieprzyl wczesniej.i nie przejelabym sie tym ale ja to podpisywalm bo jako pelnomocnik wlascicilea podpisywalam wszystkie papierki Zmartwiłaś(eś) mnie tą koniecznością korekty całego 2004 roku Ale po co cały?? Skoro to VAT Kurna tylko jak to zrobić. Tam był zwrot z US a z tego wynika ze powinien być większy zwrot. powinni sie cieszyc ze wiecej im zostalo ale masz racje pewnie uznaliby delaacja niezgodna z ewidencja
2005-02-13 19:09:33
A u nas znajac zycie to bedzie tak ze jak zloze korekte to na drgi dzien bede miec kontrole z US. Jeszcze nigdy nie skladalam korekty
2005-02-13 19:16:50
malutka, ja tez bym skorygowała. Nie masz tej księgowej pod reką, coby biurka wytrzeć :):).hihiiiiiii
mj- świata bożego nie widac, u nas to tak zawsze , albo leje i gwiżdzi, albo nas nie widac !!!!. Psia kość, pipidówka ten nasz Supścik. :):):)Portkami trzęsę dzis, kurna....mój mały żonek w nocy na w-wkę jedzie . Jesoooooooo, jak ten bidak wkopie sie gdzieś po drodze to amba :(:(Proszę tych bliżej wa-wki--------jak gdzieś zobaczycie na trasie bałwanka,co to biega wokół  autka  to bedzie wojtuś - i plissss odkopcie łonego, dajcie to tam macie w bagazniku, coby krążenie włączył  :)
to sem ja:)
2005-02-13 19:25:47
bok  a jak to skorygować? faktycznie cały 2004 muszę???
2005-02-13 19:26:41
i nie przejmujcie sie u nas w Krakowie tez zimno i jeszcze gorzej bo sypie ale deszczem brrr nieprzyjemnie zimno iwogole beee
2005-02-13 19:28:25
a tą księgową to jak kiedys dorwe to jej... wielka pani co to jak jej sie cos mowilo to wszystkie rozumy pozjadala a do deklaracji dobrze danych nie mogla przepisac ale  tak to jest jak si ma powiazania z wlascicleami to sie robi co chce a i tak inni bda odpowiadac
2005-02-13 19:31:29
powiedz jeszcze czy za ten grudzien było do zapłaty czy do przeniesienia? Bo jak do zapłaty to skorygowac należy tylko jedną, grudniową deklaracje . Następnych juz by nie trza było przeca, bo i po co ?
2005-02-13 19:33:42
bylo do zwrotu cos ok 2000 a do przeniesienia ok 12 zl (nie wiem dlaczego)  ale tak bylo dokladnie nie pamietam. jutro kukne na to dokladniej ale cos tak bylo Powiem Ci ze  az boje sie sprawdzac inne deklaracje
2005-02-13 19:34:20
i wkurza mnie to ze zatrudnia sie kogos na umowe zlecenie a ten bledy robi i to takie!!!
2005-02-13 19:37:01
A jaka to jest kwota? Jeżeli niewielka, to ja bym korekty nie robiła....po pierwsze staroć, po drugie mogłaś nie zauważyć, po trzecie nie Twój błąd, po czwarte US też nie zwrócił uwagi na to, że w listopadowej i grudniowej deklaracji są te same kwoty.....
2005-02-13 19:43:16
Jeżeli miałaś coś do przeniesienia, to korekta tej grudniowej skutkuje korektami na pewno styczniowej i być może następnych...

Boczku, nie denerwuj się...Twój mały żonek bezpiecznie dojedzie do tej Wawki...mówię Ci...:)
2005-02-13 19:46:17
jagus.....zerknij no przez łokno na Świecko... dobrze ? Albo choć do mnie na shreka.
2005-02-13 19:47:20
~Malutka
Jagna. Tak ale ja sie pod tym podpisywalam. Różnica to ok 2000 zl netto - sprzedaz bo zakupy to ona dobrze wpisala. Jak ona to zrobila??? Jestem pelna podziwu. Nie ma ludzi nieomylnych ale taki blad? Taki prosty.
2005-02-13 19:58:42
!.
2005-02-13 19:58:57
co ja godom....zobacz jagna. do Świecka go wysłałam.Kurna jeszcze czmychnie łot mienia :) Świecie, jasny gwint, Świecie !.
2005-02-13 20:01:44
Ma komórkę? Niech co pół godziny przysyła Ci "strzałkę" lub "biedaka" to będziesz spokojniejsza, a jemu też będzie się lepiej jechało.....
2005-02-13 20:44:56
~Malutka
Jagus i co Ty na to?
2005-02-13 20:51:49
dzidzi-krajanko kofana ja też zrobiłabym korektę, niestety;(spokojny sen jest najważniejszy...
2005-02-13 21:06:16
Malutka, ponieważ Ty jesteś panikara i Tobie ten problem nie da spać po nocach....zrób te korekty, ale sprawdź dokładnie czy nie masz innych baboli, bo kontrola w takiej sytuacji raczej pewna......
2005-02-13 22:05:10
~Malutka
Grażynko a Ty skąd jesteś? Jaguś Tak myślę ale jak mi przycjdzie myśleć o tym że następne deklaracje też przyjdzie mi przez to korygować to coś mi się robi i się buntuję bo już mi przyszło korygować ZUS od 1999 roku bo pewna osóbka "poknociła". To jest normalnie nienormalne :)
2005-02-13 22:14:23

Malutka, jako, że deklaracje sporządza się na podstawie rejestrów Vat, to masz bykola, którego powinnaś poprawić, bo usmiechnięci, nie będą spoglądać w razie kontroli - tfuuuu, na to, że budżetu nie uszczupliłaś. I ukarzą -tfuuuuu, za źle sporządzoną deklarację. Weź se dzbanek kawy, lub czegoś inkszego co lepiej niż kawa utrzyma cię przy biurku, i dziubdziaj te korekty. Jakoś u mnie to kontrole przyłażą do tych, co nie złożyli jeszcze korekty. Pewnie wydaje im się, że jak jest korekta, znaczy któś przytomny czuwa.

2005-02-13 22:16:32
wiesz ze nigdy nie mielismy jeszcze kontroli tfuuu a dzis i tak nic nie zrobie bo papierki w firmie
2005-02-13 23:23:49
~mj
Malutka kontrola nie koniecznie, trzymaj się, ja już niejedną taka przeżyłam, ostatnio w aptece, gdy doczytałam się pisma izby z Rzeszowa, jeśli mądrze uzasadnisz korektę (madrzej niz usmiechnięci)nie przyjdą bo się przestraszą. Boczka u nas rzeczywiście śnieży,świata nie widać. Korekta nie straszna rzecz. Można przeżyć. Cieplutko spod kominka.
2005-02-13 23:27:19
mj Ja też chcę kominek!!!! A jak mądrze uzasadnić to z ektoś poprostu źle przepisał z ewiedncji ;(
Pierwsza - Poprzednia - 1 2 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl