UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Odwrotne obiążenie - SYMFONIA
(Kategoria: VAT i akcyza)
2013-11-25 11:05:13
~Małgosia
Kochani proszę pomóżcie jak zaksięgować w Symfonii sprzedaż NP odwrotne obiążenie , wiem , ze musi to być w poz.31 w deklaracji VAT , ale nie wiem co "zakliknąć " aby dobrze program przeliczył deklarację ? i drugie pytanie co ustawić  w parametrach żeby dobrze rozliczyć zakup NP - odwrotne obciązenie , te kwoty muszą być w poz. 31 , 32 . Wiem musi być faktura wewnętrzna . Wiem jak to zaksięgowac tylko technicznie nie umiem ustawić tego w Symfonii.
Może ktos pracuje na tym programie i podpowie , dziś muszę wysłać deklarację VAT-7 . Proszę o szybką odpowiedź.
Pyt. 1 - Sprzedaż NP ( odwrotne  obciążenie ) poz.31 w VAT-7
Pyt. 2 - Zakup NP ( faktura wewnętrzna ) poz. 31,32 w VAT-7
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2013-11-25 13:02:15
jesli chodzi o Fnanse i Księgowość 2013 i wczesniejsze  (w wersji 2014 coś pozmieniali przez stworzenie dokumentu specjalnego)
AD 1 i 2:
dokument sprzedaży definiujesz na bazie dokumentu importowego
Dokumenty> definiowanie > i tworzysz nowy z parametrem obsługiwany jak dokument importowy

Rejest VAT rejesty> definiowanie> i tworzysz rejestr : typ - import, rodzaj - Dostawa towarów....

Przy księgowaniu sprzedaży ustawiasz w tym rejstrze stawke NP i bedzie poz. 31 deklaracji
Przy zakupie ustawiasz 23% czy ile tam ma być i kwotę vatu przeniesie do poz 32
2013-11-25 15:50:42
~Małgosia
Bardzo dziękuje zaraz lecą pokombinować :)

Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl