UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Szkolenie z ochrony danych osobowych- obowiązkowe?
(Kategoria: Kadry i ZUS)
2013-07-23 14:54:51
~adam
witam,
jestem przedsiebiorcą, zatrudniam 5 pracowników.
Zadzowniła o mnie przed chwilą Pani z centrum szkoleń z zapytaniem, czy posiadam certyfikat o przebytym szkoleniu nt. ochorny danych osobowych.
Poinformowała mnie, że w trakcie kontroli z PIP mogę za jego brak dostać nawet 10 tys. kary.

Pierwsze słyszę...
Takie szkolenie faktycznie jest wymagane?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2013-07-23 23:15:17
Podała Ci przepis z którego niby to wynika ?

Typowe naciągactwo. Widać były już pytania do Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, bo na ich stronie jest komunikat

"W związku z powoływaniem się przez niektóre podmioty na posiadanie "certyfikatu GIODO" Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych informuje, iż Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ani żaden inny podmiot, nie wydaje certyfikatów, których posiadanie jest warunkiem legalności przetwarzania danych. Zatem ewentualne certyfikaty wydane przez inne podmioty nie mają znaczenia z punktu widzenia dopuszczalności przetwarzania danych przez posiadacza takiego dokumentu."

Zobacz na stronie

2014-03-19 16:47:50
~ulka70
jeżeli szukasz miejsca gdzie zrobić takie szkolenie to w najbliższym czasie będzie ono w ................................
2014-03-19 16:53:19
~REKLAMA
Ulka70 (44-letnia?) wskoczyła, żeby skrobnąć post reklamowy. Bo to zmyślnie i za friko, oczywiście.
Obciążyłbym reklamodawcę.
2014-10-01 13:05:26
~JANINA
skoro nie  jest  wymagane  takie  szkolenie  to  po co  je  robić ? Do mnie  tez  dzwonią  ze  musze miec  to szkolenie  bo  inaczej PIP  wlepi  mi  1000 zł   kary - jak to w  koncu  jest  mam  zaledwie  zakład  fryzjerski
2014-11-26 09:22:11
~Jaga
Do mnie też co kilka dni dzwoni ktoś z propozycją szkolenia - wręcz z obowiązkiem wynikający z Kodeksu Pracy. Czy ktoś może jest zorientowany czy PIP wymaga takich szkoleń lub ewentualnie gdzie można się tego dowiedzieć?
2014-11-26 13:25:41
~Sebek
z KP może co najwyżej wynikać obowiązek posiadania bhpowca. Może nim być pracoawda jak przejdzie szkolenie

GIODO to insza inszość.
2015-02-02 17:25:43
~Agnes
Witam.
Zadzwoniła dzisiaj do mnie pani  zUnijnego centru m szkoleń Direct i powiedziała,że potrzebne jest szkolenie nt. ochrony danych osobowy. Rozszerzone o jakieś dodatki koszt 1700 zł, szkolenie na odległość itd wystawiają potem certyfikat. Prowadzę salon fryzjerski. zatrudniam jedną fryzjerkę. Nie posiadamy spisu klientek. nie mam komputera w pracy. Czy takie szkolenie jest dla mnie?  Bardzo proszę o kontak. Gdzieś wyczytałam,że po takim szkoleniu wystawiony certyfikat t o lipa. Poazdrawiam i czekam na jakąś odpowiex, może ktoś ma podobny problem????
2015-02-02 17:54:20
~Księgus
Jeśli dzwonią tacy naciągacze, należy poprosić ich o precyzyjne dane adresowe firmy, w imieniu której dzwonią oraz personalia rozmówcy. A póżniej zawiadomić rozmówcę, że rozmowa była nagrywana, i że o próbie oszustwa zostaną zawiadomione organa powołane do ścigania przestępstw.
2015-02-02 18:47:10
~Grubson
A słuchajcie: mam stronę www. Bardziej wizytówkę: dane firmy, oferta, mapa dojazdu. Jestem stolarzem, mam warsztat. I dostaję na biurowy mail podany na stronie info:

Szanowni Państwo!

Zawiadamiamy, że w Państwa regulaminie (ogólnych warunkach sprzedaży strony internetowej) znajdują się postanowienia, które rażąco naruszają interes konsumentów oraz obowiązujące normy prawne, a także nie posiadacie obowiązkowych informacji wymaganych m.in. ustawami konsumenckimi (oraz ustawa o ochronie danych osobowych co może zainteresować Generalnego Inspektora Danych Osobowych).
Wzywamy aby w terminie do 7 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości Państwa regulamin zgodnie z obowiązującymi przepisami z dnia 25 grudnia 2014 roku został zmieniony, gdyż jeżeli ww. terminie nadal będziecie naruszali interes konsumenta lub obowiązujące przepisy prawne, będziemy zmuszeni złożyć pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie (zgodnie z art. 479 z indeksem 38 i n. kodeksu postępowania cywilnego) Wydziału XVII Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu, a to wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, zwłaszcza finansowymi (nawet parę tysięcy złotych) oraz anty reklamą, gdyż Sąd w Wyroku nakazuje publikację treści regulaminu (oczywiście na koszt pozwanego przedsiębiorcy) w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza wśród przedsiębiorców panuje nieufność do wszelkich tego typu informacji, dlatego prosimy podejść do sprawy bardzo poważnie. Odradzamy kopiowanie regulaminu od innych, bo najczęściej są to regulaminy wadliwe (nawet największe firmy, np. allegro.pl oraz inne duże banki przegrały procesy w tym zakresie). Regulamin mogą Państwo sami napisać lub zakupić gotowy wzór regulaminu (oby od firmy gwarantującej zgodność regulaminu z ustawami konsumenckimi oraz ustawą o ochronie danych osobowych, bo jest wiele firm, które sprzedają wadliwe wzorce umowne).
Przykładowe podmioty, które piszą poprawne regulaminy:
 i tu 3 strony .

I teraz: nie mam sklepu internetowego, nawet stacjonarnego, mam punkt usługowy przecież, nie mam regulmainu, a strony nei zgłaszałem do giodo. Co to jest? Czy ja nie mogę na stronie www podawać adresu, oferty, zakresu usług? Musze to zgłaszać gdzieś? Oczym ci ludzie do mnie piszą?
2015-02-02 19:11:59
~Księgus
Kolejni naciągacze. A chociaż przedstawili się ci, co "wzywają"?
Olać...
2015-02-02 19:18:51
~Grubson
tak Organizacja Konsumencka o pewnej nazwie
2015-02-02 19:46:45
~Księgus
Olej ich, Grubson. Mogą Ci skoczyć...
Namnożyło się amatorów łatwego zarobku.

Pomyślałbym jednak o złożeniu zawiadomienia o próbie popełnienia przestępstwa w najbliższej jednostce Policji.
Taki e-mail to uznany dowód na okoliczność usiłowania wyłudzenia pieniędzy.
Bo w końcu, kto wie, ilu przedsiębiorców nabierze się na to.
2015-02-03 06:28:33
~Grubson
ale jakie to przestepstwo? Bo kasy ode mnie żadnej nie chcieli.
2015-02-03 09:35:09
~Księgus

"Organizacja Konsumencka" napisała:

"Regulamin mogą Państwo sami napisać lub zakupić gotowy wzór regulaminu (oby od firmy gwarantującej zgodność regulaminu z ustawami konsumenckimi oraz ustawą o ochronie danych osobowych, bo jest wiele firm, które sprzedają wadliwe wzorce umowne).
Przykładowe podmioty, które piszą poprawne regulaminy:
 i tu 3 strony ."

Jeśli adresat napisze sobie sam regulamin, to rzeczywiście nie ma próby wyłudzenia pieniędzy. Należałoby złożyć ukłon "organizacji konsumenckiej" za zwrócenie uwagi.
Tylko, że:
1. Nie wiadomo, o jaki w końcu regulamin idzie i co tak naprawdę jest źle, bo "organizacje konsumenckie" jak ognia unikają wskazania przepisu prawa, który został rzekomo naruszony.
2. Jedyne wyjście, to zwrócenie się do "firmy gwarantującej" o sprzedaż wzorca regulaminu.

Mechanizm jest dość cwano skonstruowany. Niby próby wyłudzenia pieniędzy nie ma, ale jeśli już kilkadziesiąt osób z listy mailingowej da się nabrać, to przez dłuższy czas na kieliszek chleba dziennie naciągaczowi starczy.
:)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl