UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Usługa montażu dla kontrahenta zagranicznego
(Kategoria: VAT i akcyza)
2013-06-28 22:20:05
~kasia
Kilka razy korzystałam z Państwa pomocy i się nie zawiodłam. Proszę o pomoc bo trochę się pogubiłam.
Firma polska z nipem unijnym z siedzibą w Polsce świadczy usługi montażu lini produkcyjnej w Szwecji dla kontrahenta z Niemiec z zarejestrowanym dla potrzeb podatku tylko z NIP niemieckim.
 Faktura z vat 0%.
Czy dobrze rozumuję, że obowiązek uiszczenia podatku spoczywa na usługobiorcy? Czy dobrze zrobię jak ujmę fa w Vat7 w pozycji 11 i 12 jako świadczenie usług poza terytorium kraju i w deklaracji podsumowującej?
A co zrobić z usługą projektową dla tego samego kontrahenta z Niemiec, jesli usługa jest wykonywana w Polsce? Też ująć ją jakoś świadczenie usług poza terytorium kraju skoro zleceniobiorca ma siedzibę w Niemczech i też do Vat UE?
Czy na tej drugiej fakturze powinnam ująć dopisek "Obciążenie odwrotne"?
 Z gory dziekuję za cenne porady.
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2013-06-29 20:16:06
a dlaczego usługa montażu w Szwecji z 0%?
2013-06-30 09:21:46
~kasia
Przepraszam źle się wyraziłam. Chodziło mi że Vat wynosi 0, stawka NP
2013-07-01 10:52:21
jezeli nie sa to usługi związane z nieruchomosciami to miejsce opodatkowania jest  miejsce siedziby zleceniodawcy (jezeli podał ci swój NIP)zarówno na tej pierwszej jak i drugiej fakturze powinna  widniec informacja "obciążenie zwrotne" i wykazujesz tak jak pisalas wyzej w deklaracji VAT i w deklaracji UE(moze byc złożona w przypadku takich usług kwartalnie)
2013-07-08 14:01:28
~kasia
Dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości.
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl