UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
podatek dochodowy kwartalny
(Kategoria: PDOF)
2013-03-06 22:18:56
~Kinga
Kochani gdzieś na tym forum kiedyś czytałam o możliwości zmiany formy opodatkowania KPR podatek rozliczany kwartalnie a chciałabym przejść na liniowy? Nie wiem czy dobrze sobie przypominam ale była możliwość dokonania zmiany do 20 przed końcem 1 okresu rozliczeniowego. Czyli podatek za 1 kw do 20-04 to muszę do 20-03 dokonać zmiany. Czy jest taka możliwość??
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2013-03-06 23:01:46
Wróć... przeczytaj i napisz jeszcze raz :)
2013-03-07 07:26:02
~Ivetta
pomieszałaś.
na kpir mozesz być: na skali i na liniowym
W ramach skali możesz rozliczać podatek kwartalnie i miesięcznie.
W ramach liniowego też możesz być na kwartalnym i miesięcznym.
Przy czym do kwartalnego rozliczenia trzeba spełnić dodatkowe warunki.

Na liniowy możesz przejść jednak dopiero składając oswiadczenie do 20.01.2014
Na kwartalny (zarówno wg skali jak i liniowy) możesz przejsć składając pismo do 20.02. Chyba, ze jesteś rozpoczynającą działalność, wtedy wybór zgłaszasz do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia tej działalności, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.

Myślę wiec, że na ten manewr już za późno w tym roku.

Ale nie wiemy też, co tak naprawdę chcesz zrobić :)
2013-03-07 11:01:37
~Kinga
Owszem trochę pomieszałam ;-) jednak Ivetta wyjaśniła to o co mi chodziło. Właśnie okazało się że w tym roku uzyskam dużo większy dochód a co za tym idzie, będę musiała zapłacić wysoki podatek, będąc na liniowym problem by się rozwiązał. Może macie inny pomysł?
2013-03-07 11:09:17
~Ivetta
czyli nie chcesz być kwartalna, ale liniowa.
Na wybór tego miałaś czas do 20.01.
Teraz po zawodach. Takich chętnych byłoby zawsze więcej. Jakby ktoś się zorientował w październiku, ze wchodzi w dochód ponad 97-98 tys (bo taki się uznaje za próg, w którym liniowy korzystniejszy), to chciałby wejsć w linię, a tak niestety nie ma. Wyboru dokonujemy w styczniu i bierzemy za niego ryzyko na cały rok.
W druga stronę z linii na skalę byłoby w pewnych przypadkach łatwiej
2013-03-07 12:47:05
Tak sobie myślę: "Właśnie okazało się że w tym roku uzyskam dużo większy dochód" - to chyba powód do radości.
Maksymalny podatek od wysokiego dochodu to 32%. Czy to jest powód do zmartwienia?
Tak tylko pytam i się zastanawiam, że chyba ludzie nie potrafią się cieszyć z tego co mają, znajdują sobie jakieś ale... I mam wrażenie, że często ważniejsza jest wysokość podatku niż wysokość dochodu po opodatkowaniu. Chyba wolimy się martwić niż pozwolić sobie na radość. Nie mówiąc, że kompletnie nie potrafimy cieszyć się z tego, że możemy dużo dawać, w tym wypadku prawie całkowicie bezinteresownie.
Ps. przepraszam Cię, Kingo, że wepchałam się tutaj ze swoimi przemyśleniami, ale takie akurat mnie naszły;-))
2013-03-07 13:14:41
~Kinga
Owszem cieszę się że mój dochód wzrośnie jednak spóżcie z innej strony. Firmy negocjują bardzo niskie ceny za dany towar więc aby pozyskać kontrahenta wyliczamy max za ile jesteśmy daną usługę wykonać. Jednak przy takim tempie pracy zwiększają się koszt pracownicze i inne. zasuwamy po godzinach by zdązyc na czas ze zleceniem to na koniec okazuje się że podatek trzeba zapłacić wyższy niż nasz zysk na czysto i nie sądze by to był powód do radości. Owszem mogłam doliczyć 19% podatku do ceny tylko że kontrahent nie chce płacić :-(
2013-03-08 11:57:11
Kingo, czy Ty nie mylisz przychodu z dochodem?
Dochód to przychód minus koszty.
Zysk to dochód minus podatek.
Podatek (18% lub 32% dochodu) nie jest wyższy niż zysk na czysto (82% lub 68% dochodu).
No chyba, że masz koszty nieudokumentowane.
Zobaczmy to na liczbach:
Załóżmy, że masz dochód 100.000. Od tego podatek to 19.470. Zysk 80.530 na czysto.
Dochód 200.000, podatek 51.470, zysk 148.530.
Dochód 300.000, podatek 83.470, zysk 216.530.
Dochód 400.000, podatek 115.470, zysk 284.530.
Dochód 500.000, podatek 147.470, zysk 352.530.

Kingo, ja zdaję sobie sprawę, że większy dochód wiąże się z większymi obciążeniami i większymi kosztami i że nie jest łatwo go osiągnąć. Ale masz okazję osiągnąć dochód, którego nie planowałaś (gdybyś planowała, to wybrałabyś wcześniej podatek liniowy) i nie chciałabym, żeby blokowała Cię świadomość konieczności zapłaty podatku. Możesz pocieszyć się, że jeszcze nie tak dawno płaciło się nawet 40% podatku.
Życzę powodzenie;-))

Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl