UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Informacja podsumowująca - usługi na nieruchomości w Niemczech
(Kategoria: VAT i akcyza)
2012-10-23 19:37:36
Pytanie jak w tytule ... czy przedsiębiorca, który wykonuje usługi remontowo-budowlane na terytoruium Niemiec ma obowiązek składania informacji podsumowującej ?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2012-10-23 20:58:15
~małgośka
nie. Tylko na te usługi, które są opodatkowane u nabywcy na podstawie art. 28b
2012-10-23 21:16:22
nabywca jest firma zarejestrowana w Niemczech .... a praca wykonywana na nierumochomościach w niemczech .... podatek od wartosci dodanej zdeklarowal sie zaplacic przedsiebiorca niemiecki
2012-10-23 23:58:28
~Karolina_XV
Sprawa jest skomplikowana, bo miejscem świadczenia zgodnie z art. 28e jest miejsce położenia nieruchomości.
Transakcja, nie podlega opodatkowaniu w Polsce, ale problem jest taki, że nadal sprzedawca powinnien rozliczyć VAT z tej transakcji.
Problem polega na tym, że podatek VAT od takiej transakcji powinien być rozliczony na niemieckich zasadach przez polską firmę w Niemczech.
Niestety nie mam pojęcia jak to się fizycznie odbywa i niestety od dłuższego czasu nie jestem w stanie tego ustalić - a też szukam od dłuższego czasu.
Wiem jedynie, że polska firma powinna się zarejestrować do VAT w Niemczech w urzędzie, który rejestruje polskich podatników: FINANZAMT Oranienburg.
Polecam stronę:
http://www.finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1070:usugi-budowlane-swiadczone-w-niemczech-&catid=51:budownictwo&Itemid=96
 
2012-10-24 08:13:38
~Jerzy7
uuu, zaczynam się gubić.
Czyli tak: te usługi, do których stosuje się art. 28b, vat rozlicza nabywca. My na fakturach piszem odwrotne obciązenie i mamy temat vat załatwiony, bo przerzucony na odbiorcę-firmę.
 
Te usługi z art. 28c do końca - ustalamy miejsce świadczenia i jesli inne niż Polska, to transakcji w naszej vat-7 nie ujmujemy, rejestrujemy się do vat w tamtych krajach i wypełniamy tamtejsze deklaracje??
2012-10-24 08:39:36
no to piękny  groch z kaustą :)
 
teraz juz sama nie wiem jak ma  być dobrze ....
 
 
1. wiem że jesli chodzi o pod. dochodowy to przedsiębiorca w Polsce ma sie z tego rozliczyć ... 
 
2.  zgodnie z Art. 28e ustawy Vat ... Miejscem świadczenia usług związanych z nieruchomościam .......... jest                miejsce położenia nieruchomości. 
 
    Czyli miejsce położenia  jest w Niemczech ...... firma niemiecka która zleca polskiej wykonastwo zobowiazuje     sie do pokrycia podatku Vat  
 
Teraz tak ... czy ja te usługi wykazuje w deklaracji Vat 7K???  doczytałam się ze w pozycji 21 ponoć.....
 
Obiło mi sie tez o uszy ze ma być informacja podsumowująca .....
 
może popratuje nas wybitny specjalista !!!!!! PLISSSSS!!!! z Gory dziekuje! 
2012-10-24 08:54:19
moim zdaniem powinniśmy wykazać te usługi w poz.21 deklaracji VAT-7, w deklaracji podsumowującej juz nie
2012-10-24 10:06:09
~małgośka
uważam jak magas.
 
informacj apodsumowujaca jest wtedy, gdy mamy odwrotne obciązenie na podstawie art. 28b. Li i jedynie, na dodatek tylko dla podatnika unijnego
2012-10-24 11:25:37
~karolina_XV
W Polsce jak najbardziej na VAT-7 trzeba wykazać w poz. 21 i nie wykazywać na VAT-UE.
 
A co do rejestracji w Niemczech - to trzeba by dokładnie poszukać, bo oni mają podobne limity takie jak w Polsce, np. 150.000 zł. I dopiero po ich przekroczeniu trzeba się tam rejestrować, ale dokładnej kwoty nie potrafię znaleźć.
2012-10-24 11:31:04
tak zgadza sie karolina_XV - to była tez działaność przez 5 miesięcy wiec i czasowo i ilosciowo przedsiębiorca polski nie przekroczyl żadnego limitu  
 
Bardzo dziekuje za wszelkie informacje :) 
2012-10-24 20:49:15
~vatis
tu cos było
http://taxall.pl/forum/viewtopic/54876/
i chyba jeszcze w jakimś poście coś widziałam
 
 
co do pytania to usług z art.28e nie wykazuje się w inf.VAT-UE
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia


Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:



Forum podatkowe "Oleńka"


taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl