UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Protokół anulowania sprzedaży - kasa fiskalna
(Kategoria: VAT i akcyza)
2012-07-01 13:13:37
~WIOLETT
Czy oprócz prtokołu anulowania sprzedaży na kasie fiskalnej /w przypadku pomyłki/ - wpinam go do m-ca którego dotyczy, czy trzeba prowdzić jeszcze dodatkową ewidencję korekt ?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2012-07-02 11:44:17
Wystarczy protokół. Oczywiście wprowadzasz go do rejestru VAT.
2012-09-27 17:25:00
~MONIKA
Mam pytanko i mały problem. Otóż kelner zafiskalizował część sprzedaży około 4.500tys a wystawił fakture na faktyczną sprzedaż czyli na kwotę 13.000tys. Co dalej z tym zrobić?
2012-09-28 07:47:00
~Tosia
Moniko.Wydaje mi się, że najlepiej będzie "dofiskalizować" pozostałą część sprzedaży a następnie podpiąć oba paragony pod kopię faktury, która została u Ciebie.Ostatecznie odbiorca dostał prawidłową fakturę, a u Ciebie też wszystko będzie się zgadzało.
2012-09-28 08:33:32
~Optima
A z czego ma wynikać ta "nalepszość" rozwiązania? Nabijanie PO wystawieniu faktury?
2012-09-28 09:15:02
~Sebek
żeby zafiskalizowac całą sprzedaż w poprawnym okresie?

nabić w poprawnym momencie się już nie da. jest kepsze wyjscie?
2012-09-28 09:17:29
~WIOLETT
Mnie puczył urząd skarbowy podczas kontroli, ze jezeli wystawiam fakturę to ja ujmuję w ewidencji sprzedaży, a z paragonu fiskalnego zdejmują wartość nabita na kasę
2012-09-28 10:20:24
~Optima
WIOLETT - a nie pouczyłaś Panie z USu co mówi ropzrządzenie? że faktur ujetych w kasie nie trzeba księgować? I po co Panie z US chciały Ci komplikowac życie? Chyba lepiej ując jednym zapisem cały raport fisklany, a faktury z paragonami odłązyć bez księgowania na bok.
Może te Pani z US chciałyby o godzinach bawić się w takie zabawy za darmo w hurtowni, która wystawia tysiące faktur? Zapraszam.
Panie z US to żadna wyrocznia - nigdy z nimi nie fikam, ale pozwalam sobie na bunt w oczywistych sprawach. Przecież te pouczenie aż razi niekompetencją.
Co do przypadku - dopisać do ksiąg różnicę albo zestornować raport miesięczny a fakturę ująć w całości. Ale dobijanie po czasie na kasę uważam za najmniej prawidłowe. Nie ma obowiązku ujmować tego na kasie - to po co na siłę?
A jak już tak bardzo się to nie podoba - rozbić sprzedaż na dwie faktury
2012-09-28 10:21:39
Monika, przypuszczam, że faktura jest dla firmy, czy nie musi być nabita na kasie fiskalnej. Czyli powinnaś zaksięgować poprawną kwotę i to wystarczy.
Przy okazji przypuszczam, że kwoty 4.500tys i 13.000tys nie są poprawne. Powinno być 4.500 zł i 13.000 zł lub 4,5 tys. i 13 tys. Czyż nie?
2012-09-28 10:22:00
~Optima
Kasa fiskalna jest traktowana jako księga podatkowa - w tej sytuacji można uznać ten zapis w niej (data przychodu) jako nierzetelny.
2012-09-30 00:06:57
~Jacek B
Opima,

rozporządzenie w spawie KPiR ma zapis że faktur które zostały wystawione do paragonu, nie ujmuje się w księdze.

Natomiast jeżeli chodzi o rejestr VAT, to nie ma takiego zapisu.
Różne są stanowiska w sprawie rejestu sprzedaży , ja uważam że tak jak w KPiR tak i w rejestrze sprzedaży nie ma sensu ujmować faktury która została wystawiona do paragonu. Sama ustawa o VAT art 109 w tej sprawie nie wiele mówi a nawet milczy. Ustaodawca zapisał tylko że rejestr ma umożliwić prawidłowe wyliczenei podatku, więc raport miesieczny tu w zupełności wystarczy, ale znam praktyki polegające na ksiegowaniu i wyksięgowywaniu faktur które zostały wystawione do paragonu.

2012-09-30 18:24:09
~Optima
Piszesz, "jeżeli chodzi o rejestr VAT, to nie ma tekigo zapisu". Właśnie - ustawa o VAT jest tak mało rygorystyczna i właściwie ogranicza się do stwierdzenia: rób tak rejestr by prawidłowo wypełnić VAT-7 - więc i tam nie trzeba się bawić w jakieś ujmowanie faktur nabite na kasę.
A co do znanych Ci praktyk - to i ja rózne dziwne widziałem z czystej nadgorliwości lub z próby uzasadnienia swojego istnienia w księgowości: no bo co? Ma panienka zaksięgować wszystko w dwa dni i co potem? A tak: twozy ciągle jakieś zbędne dokumenty, wszyscy w koło myślą - ale ona mądra i jaką ma cieżką pracę... Noo Nooo.. ;-)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl