UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Rewizor - różnice kursowe na rachunku bankowym
(Kategoria: KH)
2011-03-12 13:53:11
~kasia
Witam,
Czy ktoś wie jak praktycznie rozliczyć różnice kursowe powstałę na rachunku bankowym i w kasie w programie Rewizor.
Teraz mam stan na rachunku bankowym w złotówkach po ma, a nie jest to prawdą. Myślę, że wynika to z tego iż nie rozliczałam różnic kursowych co miesiac, tylko zostawiłam to na koniec. Teraz próbuję dojść jak wykonać taką operację w programie i nie wychodzi mi to. Jak technicznie ustawić Rewizora tak krok po kroku, aby poprawnie wyliczył mi różnice kursowe od stanu na wb.
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2011-03-12 18:56:59
Napisałem wcześniej w innym wątku - "Źle się kończy myślenie komputera w zastępstwie księgowego".
Nie wymagaj od komputera i programu, by decydował za Ciebie.
Jeśli idzie o wyliczanie różnic kursowych, trudno tu o ustawienie w programie jakichś automatów (algorytmów) - bądź uprzejma zapoznać się z przepisami art. 30 ust. 2 ustawy o rachunkowości - a przekonasz się, że dla wyceny operacji wyrażonych w walutach obcych trzeba często dokonać wyboru - kurs faktycznie zastosowany lub kurs średni NBP z wigilii zdarzenia.
Podobnie - nie ustawisz automatów (algorytmów) dla księgowania różnic kursowych - inaczej można doprowadzić do księgowania różnic dodatnich po stronie Ma na kontach kosztów i różnic ujemnych po stronie Wn na kontach przychodów finansowych.
Nie zas­ta­nawiaj się nad prob­le­mem, myśl o jego rozwiązaniu.
2011-03-12 22:30:01
W rewizorze gt automatycznie ustawiony jest sposób rozchodu waluty wg metody fifo. Jeżeli rozchód waluty z rachunku walutowego wyceniasz po innym kursie - wówczas powstaną różnice kursowe na rachunku walutowym. W zakładce operacje albo narzędzia  (nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba tam)  jest możliwość wyliczenia różnic kursowych na rachunku walutowym.

Warto po takim wyliczeniu przez program, sprawdzić potem np. w excelu lub po prostu na kartce papieru sobie wyliczyć, by prawidłowo zaksięgować - jak pisze ZbychD. 
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl