UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Termin przesyłania deklaracji do PFRON
(Kategoria: Kadry i ZUS)
2011-02-21 15:31:23
~BBSZ
Witam Serdecznie! Czy jeżeli data przesyłania deklaracji do pfron jest zawsze do 20-go, to mogę wysłać 21-go bo 20-sty to była niedziela?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2011-02-21 15:35:07
możesz - ale to jest juz po terminie

Niestety jeżeli chodzi o PFRON to zapisów z ordynacji sie nie stosuje

także już za późno :(
Człowieka motywuje do działania albo potrzeba odczuwania przyjemności, albo chęć uniknięcia cierpienia
2011-02-21 19:55:34
~BBSZ
To kiepsko ze mną.........Jak siadłam późnym wieczorem do zrobienia rozliczenia to napotkałam trudności, o których pisali inni.Jak dotarłam do informacji jak zrobić prawidłowo to minęła północ i niestety teraz jest to  moja wina. Zostawiłam to na tzw.ostatnią chwilkę i nie wiem tylko jakie konsekwencje będą dla firmy.Mamy dofinansowanie za 1 prac.niepełnosprawnego. Robię Pfron w domu więc wyszło jak wyszło ale mam świadomość, że namieszałam. I co teraz?Pozdrawiam wszystkich......
2011-02-21 21:33:55
no to firma traci dofinansowanie za 1 m-c
w przyszłm miesiącu zrób wcześniej deklaracje
Człowieka motywuje do działania albo potrzeba odczuwania przyjemności, albo chęć uniknięcia cierpienia
2011-02-21 21:38:48
BBSZ
To wszystko zależy na jakiego ludka macie dofinansowanie
Prościej w jakiej kwocie?
Jaki jest szef lub szefowie
Moim zdaniem w najgorszym układzie możesz być zobowiązana do naprawienia szkody = zwrotu pracodawcy nie otrzymanego dofinansowania. I ta lekcja samodyscypliny i odpowiedzialności może być kosztowna.

Ja chyba bym poszedł do szefa i normalnie ludzko porozmawiał. Może bym zbajerował że w kompie miałem przestawiony czas i może dlatego tak to wyszło że serwer PFRON odrzucił wniosek. Myślę ze taka rozmowa pozwoli Ci łagodniej przejść do dalszych obowiązków.

Też miałem cyrk z PFRON raz przez 6 miesięcy pisałem wyjaśnienia do wniosku o przywrócenie terminu, nic nie dało. Innym razem nie puściłem klientowi wniosku kwota była obniżonego zus (100 z groszem) Jak przyszedł z dokumentami nie pozwoliłem mu nic powiedzieć i od razu waliłem że bardzo przepraszam moja wina i żadne tłumaczenia tego nie zmienią więc płatność pomniejszymy o tą stówkę. Przyznał że coś mu nie pasowało na koncie bankowym ale może coś przeoczył. I przy mnie przeglądał papierowy wyciąg. i mówi no nie zapłacili. Klient zatrzymał tą stówkę potem na koniec poprosił o rozmienienie na pół i 50 zostawił za słowami zdarza się jestem zadowolony ze współpracy i potraktuj to jako premię.

Na przyszłość nie zostawiaj tematów na potem.
Ja ZUS wysyłam 1 lub 2 dnia, PFRON do 5, Vaciki do 20.
Już nie raz miałem kisiel w majtkach jak neciak nie chciał mi odpowiadać, albo komp stanął dęba.
Na dzisiaj zostały mi dwa Vaciki jeden krzyczy że podmiot nieuprawniony (będę jutro dzwonił na US’a co dzieje się z UPL’ką od tygodnia), a drugi „szybki bil” jeszcze nie dostarczył papierków.
2011-02-22 11:01:57
~BBSZ
Dziękuję Wam serdecznie.Porozmawiam z szefem, może się uda.Kwota jaką dostajemy to 535zł- najniższą.W najgorszym razie będę musiała oddać. A nauczkę mam na całe zycie i pewnie się przyda! Nigdy więcej! Pozdrawiam
2012-12-14 16:25:47
~Optima
Hmmm.... muszę się dopisać do temtu bo i mi za październik nie udało się wysłać w terminie deklaracji - przez awarię komputera. Złożyłem wniosek do PFRON o przywrócenie terminu. Na razie - dzisiaj - po zalogowaniu wisi, że wniosek odrzucony. W poniedziałek zadzwonię co w kwestii przywrócenia terminu. Cóż - zostawiłem to na ostatni dzień - ale system padł. Wezwałem tzw. Pogotowie komputerowe, ale nic nie dali zrobić 20-go - dopiero 21-go oddali sprawny komp.
Wyjaśniełem we wniosku całą sytuację, załączyłem faktury z firmy komputerowej i... czekam.
Kwota dofinansowania stosunkowo nie duża: 436,00
Klientowi zaraz otwarcie powiedziałem, oczywiście wszystko wziąłem na klatę, i powiedziałem, żeby nam (biuru rachunkowego) nie płacił w listopadzie i teraz część odejmiemy z grudniowej.
A jak uznaja termin to klient nam zapłaci.
Cóż - takie nieprzewidziane koszty. Mam tylko łatwiej niż BBSZ bo sam sobie jestem szefem i pretensje tylko do sibie. W tym miesiącu - dzisiaj 14-go deklaracje poszły, które najwcześniej zawsze wysyłałem dziewietnastego.
Oczekuję w napięciu decyzji PRFON co do przywrócenia terminu.
Wnioskował ktoś z Was i przywrócili mu termin?
2012-12-14 16:48:56
~Ewa4577
Tak - kiedyą pewna GK z którą przez moment pracowałam, składała 2 razy wnioski, jeden nawet był uzasadniony jej zwolnieneim lekarskim - niestety oba odrzucone...
2012-12-14 18:01:27
Z doświadczenia: lepiej puścić wcześniej "pustą" deklarację a póxniej zrobić korektę niz czekać do ostatniej chwili. Kilka razy już tak zrobiłam - żadnych konsekwencji.
2012-12-15 11:08:12
~Optima
No jest to rozwiązanie - ale wszystko działo się 20-go wieczorem. Miałem niezłą nerwówkę, brak druków (niby do ściągnięcia z netu), ale komp nie działał itd. Czas szybko leciał i też nie pomyślałem.
Kiedyś jak mi net nie działał - ale to było to normalnej porze (południe) to wysłałem awaryjnie papierowo i chyciło.
Niby uznają przywrócenie terminu jeżeli udowodni się, iż uchybienie terminu mimo zrobienia wszystko co możliwe - nie było możliwe i jeżeli nie jesteśmy winni zaistniałej przyczyny.
Czytałem kilka odwołań, wyroków WSA - wszystkie odrzucone. Ale i ja uważam, że słusznie - bo tam powodem nie dochowania terminu była np. awaria internetu od 18-go do 22-go (na tę okoliczność protokół). Sąd odrzekł, że mieli dwa dni by spokojnie wysłać papierowo. Najwięcej odwołań (nieskutecznych) było bo boroki nie dostali logina do aplikacji. Ojejeju...I się obrażali: nie ma logina to nie będę wysyłać, a co!. Ehhh jak można być tak niepoważnym? I mieć pretensje, że kasy nie dostali? Deklaracje nalezy złożyć do 20-go, a portal SODIR to tylko sposób komunikacji, a nie obowiązek.
Było też odrzucone odwołanie bo główna księgowa była na chorobowym, w firmie w której tymi dotacjami zajmował się inny pracownik itd. Oraz, że ktoś był na urlopie - miał to zlecić komuś innemu bądź zrobić przed urlopem.
Jak czytam te tłumaczenia - to czasami mnie śmiech ogarnia. Być może moja sytuacja też nie będzie zasługiwała na usadnienie - ale w moim przekonaniu u mnie wina nie była po mojej stronie, a mimo szczerych chęci nie mógłbym wypełnić bez danych papierowej wersji i jej wysłać. A wysłanie pustej? Niby jest rozwiązaniem lae jak to się ma kontekście podpisu pod nią i odpowiedzialności za fałszywe jej wypełnie. Wiem, wiem każdy może się pomylić hihihi ;-)))
Ale zobaczymy co na to pfron - jak mój wniosek uwalą - to nic. Jeden dzień krócej na nartach będę i tyle. Do WSA odwołań pisał nie będę.
2012-12-19 18:04:51
~Optima
Hurra! Będzie mi lepiej karp na wigilii smakował.
Dzisiaj się zalogowałem do SODiR, a tam taki oto komunikat:
"Dla Beneficjenta w systemie SODiR zostało założone zezwolenie na złożenie dokumentu WN-D za okres 10-2012. Dokumenty należy złożyć w ciągu 14 dni."
Nie taki PFRON zły jak go niektórzy malują. Ponad cztery stówki w kieszeni.
2012-12-24 09:36:48
~MARTA
W firmie, wktórej pracuję składaniem wniosku do PFRON zajmowała się inna osoba, na które miejsce zostałam zatrudniona. W tym miesiącu obowiązek ten przypadł mi. Po 6 podejściach wysłałam wniosek i ... wezwanie do korekty.
W końcu udało mi się okiełznąć ten szalony program i dziś po zalogowaniu się przy mojej korekcie adnotacja: przyznane dofinansowanie:) 

Naprawdę miły prezent na Święta:)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl