UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Złom przerabiany w Czechach
(Kategoria: VAT i akcyza)
2011-01-27 11:44:30
~123/123
Mam firme,która kupuje złom w Polsce i orzekazuje go do obróbki w czechach . Tam dokonuja analizy, wyciagaja ze złomu metale szlachetne i sprzedaja nam. My sprzedajemy polskim odbiorcą gotowy wyrób z metali szlachetnych odzyskanych ze zlomu np drut.

Czy jest to dla nas WNT i WDT? Jak to nazwać i jak obliczac podatek VAT? Czy płacimy akcyzę? Z czym may tu przyjemność?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2011-01-27 14:13:39
~123/123
Serio nikt nie wie? mam z tym problem duży!!!
2011-01-27 22:14:46
~AniaK
123/123 jak zdradzisz szczegóły transakcji, łatwiej znajdziemy rozwiązanie.

" ... przekazuję do obróbki w czechach... " - oznacza to, że ten złom jest  nadal Twoją własnością i wysyłasz go tylko w celu obróbki? Kontrahent z Czech wystawi fakturę za uszlachetnienie czynne?

A może, jest to transakcja z tym samych kontrahentem dot sprzedaży złomu / kupna wyrobu z metali szlachetnych?

Sprawdź zapisy w umowie.
Znajdziesz odpowiedź na te pytania, to będzie wiadomo czy to WDT / WNT czy import usług.

2011-01-28 09:22:23
~123/123
Złom jest moja własnością. Wysyłam go do Czech i tam odzyskują z niego metal szlachetny praz produkują np. drut. Do mnie wraca drut i faktura z Czech na uslugę (odzyskanie metalu +produkcja drutu) . Teraz mogę ten gotowy drut sprzedać w Polsce.
Nie wiem czy fv z Czech traktować jako WDT (tak obstawiam) a co z usługą zawarta na fv?
2011-01-28 09:52:38
~123/123
Nie wiem jak traktować wyprodukowanie tego drutu w Czechach. Do mnie przychodzi i wyrób ( konkretny drut,który przyjmuje na magazyn) a płacę za usługę (treść na fakturze). Firma wypełnia deklaracje Intrastad więc mniemam,że było to traktowane jako WDT. Nie jestem przekonana czy tak powinno pozostać.
Druga sprawa co z cłem? czy wywożąc swój surowiec do czech (u mnie funkcjonuje konto mater. w przerobie obcym) płace cło? W sumie wraca on do mnie po wykonaniu usługi, ale... sama juz nie wiem.
2011-01-28 13:58:00
~123/123
Przepraszam intrastat
2011-01-28 23:23:59
~AniaK
123/123 po przeczytaniu Twoich wyjaśnień, zastosowałabym art 13 ust 4 pkt 6 ustawy VAT.

Deklaracje Intrastat wypełnia się nie tylko w przypadku WNT/WDT.
Obowiązek sprawozdawczy dotyczy prawie każdego przemieszczenia towaru w ramach granic UE niezależnie czy za wynagrodzeniem czy za free. Wyłączeniu podlegają np materiały reklamowe, próbki handlowe, nośniki informacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie MF w dziale Służba Celna. 

Transakcje dotyczące uszlachetnienia nie są wyłączone, jeżeli te usługi związane są z wysyłką towaru do innego kraju UE.
Z tego powodu, nie sugerowałabym się, że wypełniona deklaracja Intrastat świadczy o WDT/WNT.
pozdrawiam:-)
2011-03-18 12:07:53
~Adam
Witam,

Zgadzam się z AniaK, jednakże wyłącznie w sytuacji gdy Czesi przerabiaja wyłącznie nasz złom i odsyłają nam drut wyrodukowany z naszego złomu.

W praktyce to pewnie wyglada tak, że skupuja zlom odzyskują ten praz, jest on składnikiem drutu... więc pewnie używają swoich materiałów i odsyłają drut nie koniecznie zrobiony z naszego złomu....

Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl