UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Wartość samochodu osobowego powyżej 20 tys. euro nie jest kup?
(Kategoria: PDOF)
2011-01-14 18:06:50
~alicja
Czy część wartości samochodu osobowego, przekraczająca 20 000 euro nie może stanowić kosztu uzyskania przychodu?
Np. 20 000 euro = 80 000 zł, a wartość samochodu osobowego z faktury to 100 000, czyli, 80 000 można w koszty (jako odpisy amortyzacyjne), a 20 000 po prostu przepada?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2011-01-14 18:10:00
~staś
ja tak to interpretuję
2011-01-14 19:03:42
~alicja
Leasingów samochodów osobowych też ta zasada dotyczy, że w koszty raty leasingowe do 20 000 Euro?
2011-01-14 20:15:38
~jan
nie ma tego limitu przy leasingu operacyjnym
2011-01-15 06:14:05
art. 23 ust. 1 pkt 4) i 47) updof mówi o limicie 20 000 euro - odpisy amortyzacyjne i ubepzieczenie.
Warto pamiętać, że wartością początkową samochodu jest cała wartość, a nie do limitu.
Natomiast sposób zaliczania odpisów do kup jest następujący:

np.
wart. pocz. 100 000
limit 20 000 x np. 4,00 eur = 80 000 zł

tj. 80% wartości pojazdu to wartość limitu

Odpis:
100 000 x 20% (stawka z wykazu stawek) = 20 000 na rok /12 = 1 666,67 na m-c
1 666,67 x 80% (limit) = 1 333,33 odpis amortyzacyjny na m-c KUP
1 666,67 - 1 333,33 = 333,34 odpis amortyzacyjny na m-c NKUP
2011-01-15 15:57:09
~alicja
Tak Bambo, zgadza się - tak jest do KH, a w PKPiR tylko do 20 tys., a to co powyżej po prostu przepada.
2011-01-16 16:36:14
Tak samo jest w kpir. Powyżej 20 000  też przepada, po prostu odpisu amortyzacyjnego w części nkup nie księgujesz w kpir.
2011-01-16 16:36:58

Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia


Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:



Forum podatkowe "Oleńka"


taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl