UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 2
VZM - folia budowlana
(Kategoria: VAT i akcyza)
2010-12-16 19:44:21
~gosia
wytłumaczcie mi bo nie bardzo rozumiem, dlaczego folia budowlana nie podlega odliczeniu w vzm? Mam PKWiU 25.23.15-50.00 i zgodnie z wykazem z ministerstwa jest tam pozycja ex 25.23 Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa - z
wyłączeniem budynków prefabrykowanych z tworzyw
sztucznych (PKWiU 25.23.2), zbiorników, kadzi,
cystern i podobnych pojemników o pojemności
powyżej 300 l, z tworzyw sztucznych do innych
zastosowań (PKWiU ex 25.23.13), stolarki okrętowej
(PKWiU 25.23.14-50.2, 25.23.14-50.50)

Pierwsza - Poprzednia - 1 2 - Następna - Ostatnia

2010-12-17 09:52:27
A kto powiedział, że niepodlega. Ja rozliczałem z tym właśnie PKWiU i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń ?
2010-12-17 09:57:41
(Moderator)
folia budowlana ma 25.21.30-30.21,  jako Folie z polistyrenu i kopolimerów, niewzmocnione, pozostałe,techniczne

nie podlega odliczeniu
2010-12-17 10:01:42
(Moderator)
2010-12-17 10:13:07
To widocznie ktoś u mnie sprawdzał tylko po numerze bo również miałem 25.23.15-50.00 i nie wykreślili jako błąd choć w istocie ten numer to okucia budowlane.
2010-12-17 10:50:55
(Moderator)
tak,
być może "polecieli" po  podanym PKWiU

Wiem, że niektórzy w US sprawdzają dokładniej
2010-12-17 11:07:24
na przykład u nas - nie przeszłoby, nie ma mowy:( Sprawdzaja każdą pozycję bardzo dokładnie.
miłego dzionka :)
2010-12-17 16:07:26
~Gosia
więc czym są wyroby z tworzyw sztocznych dla budownictwa? Czy to sprzedawca się pomylił?
2010-12-17 17:47:21
~staś
  Czy dużym nietaktem jest jak ograniczę się do wypisania wszystkich faktur jak leci mając nadzieję, ze Panie sobie ładnie same zweryfikują co można odliczy, a czego nie? Ciężko czasami zweryfikować pewne pozycje lub i całe faktury zwłaszcza jak nie ma PKWiU na nich. A lepiej dla nas czegoś nie pominąć :) Z jakiego powodu Panie mogą mnie wzywać do US?
2010-12-19 19:58:39
~wołający
cikewe czy US  może potraktować taką sytuacje o której wspomina ~staś, jako jakieś wyłudzenie?
2010-12-19 20:10:34
~eleon
"cikewe czy US  może potraktować taką sytuacje o której wspomina ~staś, jako jakieś wyłudzenie?" US bardzo dokładnie sprawdzi pozycja, po pozycji  i wyłączy wszystkie materiały, które nie podlegają, wezwią osobę składającą wniosek, spiszą protokół. Wpisanie materiałów budowlanych, co do których ma się wątpliwości nie jest traktowane jako wyłudzenie, nie grożą za to kary, tylko będzie skutkowało dodatkową wizytą w US.

2010-12-19 22:12:19
~staś
 To po prostu lekkie lenistwo, i obawa nie odliczenia Vat-u od czegoś co odliczyć można, a nie jest się pewnym. A protokół w jakim celu? 
2010-12-20 09:08:05
~wołający
to po co ja dwie noce spędziłem na wyszukiwanie tych PKWiU:)
2010-12-20 09:57:04
(Moderator)
po pierwsze: 
Jesli poprawek jest dużo to pewnie US nakaże Ci zrobić korektę. Każda korekta wydłuża czas oczekiwania na zwrot. Od korekty okres zwrotu zeruje sie i rozpoczyna bieg na nowo.

po drugie, zwróćcie uwagę:

Art. 9. W ustawie z dnia 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy (Dz. U. Nr 83, poz. 930, z późn. zm.5)) po art. 76 dodaje art. 76a w brzmieniu:

"Art. 76a. § 1. Kto przez podanie danych niezgodnych ze stanem rzeczywistym lub zatajenie rzeczywistego stanu rzeczy wprowadza w błąd właściwy organ narażając na nienależny zwrot wydatków, o których mowa w przepisach o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Jeżeli kwota narażona na nienależny zwrot wydatków, o których mowa w § 1, jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.

§ 3. Jeżeli kwota narażona na nienależny zwrot wydatków, o których mowa w § 1, nie przekracza ustawowego progu, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.".
2010-12-20 10:41:40
~Gosia
kurcze... zeżarło mi posta... jak się pomylę w kodzie to muszę pisać treść odpowiedzi od nowa???

napiszę więc ponownie. Pytałam osobiście w US o tę folię. pani z okienka powiedziała, że po pkwiu wychodzi, że podlega odliczeniu. Ale kiedy nalegałam aby się upewniła to po 15 minutach wróciła z informacją, ze folia nie, i że mam wykreślić. Pytam więc dlaczego.... BO NIE. Więc pytam jak mam wypełnić prawidłowo wniosek jeśli coś co jest w wykazie okazuje się, że nie podlega. A ona mi na to, że mam wpisać wszystko i najwyżej mnie wezwą do poprawy....

2010-12-20 10:49:45
~staś
 Dla mnie to troszkę bez sensu, żeby nawet do poprawy wzywali, weryfikują, wydają decyzje przelewają kasę i po sprawie. Przecież jak nie jesteś pewna czegoś to lepiej to wpisać, a oni niech sobie stwierdzają, co z tym dalej. 
2010-12-20 10:50:30
(Moderator)
kurcze... zeżarło mi posta... jak się pomylę w kodzie to muszę pisać treść odpowiedzi od nowa???

Gosiu, albo się loguj (bezpłatnie) - unikniesz przymusowego wpisywania kodów
Albo pamiętaj o skopiowaniu tekstu (do myszki) przed wysłaniem - uciążliwe

2010-12-20 11:10:23
~Gosia
Gosiu, albo się loguj (bezpłatnie) - unikniesz przymusowego wpisywania kodów
Albo pamiętaj o skopiowaniu tekstu (do myszki) przed wysłaniem - uciążliwe

uuu kiedyś miałam użytkownika - za starych czasów. Ale teraz nawet nie pamiętam ani hasła ani loginu. Odkąd jest nowa forma forum i strony nie korzystam zbyt często z zasobów. Nie mogę się przyzwyczaić.
2010-12-20 11:16:32
(Moderator)
trening czyni mistrza
:)

zaloguj się nowym hasłem zatem
Nie powinno być problemu
2010-12-21 09:07:22
~wołający
czyli generalnie jeśli któryś urzędnik z US byłby bardzo "skrupulatny", to mogło by być wesoło:)
2010-12-21 09:30:12
(Moderator)
USiechnięci z działu vzm już są "obtrzaskani" w materiałach budowlanych
Robią to codziennie, więc siłą rzeczy...
2010-12-21 10:06:31
~edi
 Składałam wniosek w  lipcu, miałam wątpliwośći co do kilkunastu pozycji na sto parę  we wniosku. "Wątpliwe" umiściłam
i bardzo miła Pani z US zadzwoniła po 2 mcach, umówiła się na  spisanie protokołu. Podczas rozmowy/bardzo miłej/ przedstawiła pozycje/kilka/, które nie kwalifikowały się, podpisałam protokół, zostałam poinformowana, że jeżeli się nie zgadzam to mogę się odwołać od wniosków zawartych w protokole. W październiku otrzymałam na konto zwrot vatu. Wszystko odbyło się "bezboleśnie. Wiem natomiast, że jeżeli wnioski wypełnia Biuro Rachunkowe i  składający wniosek próbuje kwestionować to panie z US odsyłają do zrobienia korekty.
2010-12-21 10:43:56
~staś
 dzięki edi nie ma jak wypowiedź osoby po przejściach :)
2010-12-21 11:00:32
~edi
Składałam kolejny wniosek o zwrot vatu i mam porównanie z tym, jak trudne były początki dla obydwu stron. Teraz   US mają już wypracowane  metody, wszystko idzie sprawnie. Miła Pani z US martwiła się tylko o to, jak to będzie w 2011 z powodu zmian w PKWiU. 
2010-12-21 11:04:40
~wołający
Jest jeszcze jeden aspekt, postawcie się na miejscu tych Pań z US i róbcie niepotrzebną robotę, daję głowę, że każdy z was by się wkurzył. Poza tym wpisując we wnioskach wszystko jak leci wydłużacie wszystkim oczekiwanie na pieniążki:) Ja składałem dwa wnioski wszystko poszło bezproblemowo i zwroty były na koncie po 2 miesiącach.
2010-12-21 11:27:10
~edi
"wpisując we wnioskach wszystko jak leci" - Wołający. a kto pisze, że wpisuje wszystko jak leci? Piszemy o materiałach, co do których mamy wątpliwości.  Bywa, że wątpliwości ma też pracownik US co do zakwalifikowania danego materiału.Na FV  nie ma PKWiU a nazwy są bardzo  "twórcze".
Pierwsza - Poprzednia - 1 2 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl