UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Co zaliczamy do uslug remontowych?
(Kategoria: Brak)
2009-11-26 14:01:21
~Marta P
Czy zakup ślizgu do redlera w celu jego naprawy,zaliczamy do kosztów zuzycia materiałów, czy usług rewmontowych.
Wymiana ślizgu w redlerze dokonana zostanie przez naszych pracówników.
Spotkałam się z intyerpretacją,że do usług remontowych zaliczane sa usługi wykonanie przez obce jednośtki.
A jeśli naprawa tego redlera porzez wymiane slizgu przez własnych praconików, to niemozna mówic o usłudze remontowej?

Nic nie rozumiem
Bardzo proszę o pomoc
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2009-11-26 14:14:17
Spotkałam się z intyerpretacją,że do usług remontowych zaliczane sa usługi wykonanie przez obce jednośtki.

Możesz wskazać tę interpretację ?
2009-11-26 14:16:43
Moim zdaniem wymiana części w urządzeniu, maszynie jest remontem, niezależnie czy wykonujesz ją sama czy pracownicy Twoi czy też obca jednostka.
2009-11-26 14:43:03
~MartaP
zakładowy plan kont Pałki:
Konto 427- uslugi remontowe
Konto 427 słuzy do ewidencji rzeczywistych kosztów usług remontów, napraw i konserwacji środków trwałych i przedmiotów wykonywanych przez obce jednostki według cen netto, zarówno stanowiących własność jednośtki, jak i obcyh, uzywanych przez nią.
I yu z koleżanka z pracy nie jestesmy zgodne.
Ja zaliczyłabym ten slizg wymieniony przez naszycg pracowników do uslug remontowych

Konto 411 zuzycie materiało
- materiały budowlane i techniczne oraz części zapasowe do maszyn i urządzeń, ogumienie

jak to się ma do siebie?

Bardzo proszę o pomoc
2009-11-26 14:48:14

Część wymienna czyli ślizg --- zużycie materiałów - części wymienne do maszyn i urządzeń.

2009-11-26 14:52:03
~MartaP
Razem z koleżanką księgujemy na kontach kosztów rodzajów.Musimy dość do wspólnego stanowiska
Ja sugeruję księgowanie takich usług w usługi remontowe
a ona w zuzycie materiałow.
Musimy dojśc do wspólnego stanowiska.
2009-11-26 14:53:26

fakturę masz za ślizg czy za usługę wymiany ślizgu?

2009-11-26 14:57:52
~MartaP.
fakturę mam za śliżg, a z tytłu mam opisane
wymiana starego slizu na nowyw redlerze
2009-11-26 15:00:45
To jest część, więc w zużycie materiału - koleżanka ma rację.

Ślizg wymieniali pracownicy, a nie obca firma, prawda?
2009-11-26 15:04:26
~Marta P
TAK
2009-11-26 15:07:56
~Marta P
nie mogę sie odblowac w mysleniu,ze
jesli otrzymalibysmy fakturę , a w niej byłoby napisane wymiana slizgu w redlerze, byłaby to usługa remontowa.
Jesli natomiast kupię sama ten slizg i nasi pracowni sami go wymienią, to żuzycie materiałow.
Co mam zrobić,zeby zmienic myslenie i dpbokowac się na zuzycie matriałow:(
2009-11-26 15:14:22
~Marta P
Czy częśc zapasowa,to to samo co wymienna?
2009-11-26 20:22:12
Marta, kupiłaś np. żarówkę na f-rę. Sama ją wymienisz. Na jakie konto ją zaksięgujesz ? Usługi obce czy zużycie materiałów ?

2009-11-26 22:44:54
~MartaP
cichooooooo..nie krzycz tak:)
2009-11-26 22:49:45
~MartaP
Jak rozliczyć koszty zakupu nowej części do używanej maszyny?
Pytanie: Rozliczam firmę zajmującą się transportem międzynarodowym. W jednej z maszyn przeładowujących kontenery zepsuła się część, którą wymieniono na nową. Ujęłam ten zakup jako koszt podatkowy (maszyna nie mogła bez niej pracować). Zepsuta część została po wymontowaniu naprawiona i pozostaje w zapasie do czasu, kiedy zajdzie potrzeba jej użycia w tej samej lub innej maszynie. Do wspomnianej naprawy trzeba było zakupić części zamienne na kwotę ogółem ponad 9.000 zł. Czy dobrze zaksięgowałam zakup nowej zainstalowanej części? Jak potraktować wydatki na remont tej zepsutej?

2009-11-26 22:50:11
~MartaP
Odpowiedź: Zakup nowej części, która została zamontowana w maszynie stanowi remont tej maszyny. Remont miał na celu przywrócenie pierwotnej zdolności użytkowej maszyny. W konsekwencji koszty jej zakupu, bez względu na wysokość wydatków, są ujmowane bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodu, bez konieczności zwiększania wartości początkowej środka trwałego i stopniowego zaliczania wydatków poprzez odpisy amortyzacyjne. Należy je ująć w pełnej wysokości w dacie poniesienia.
Wydatki na remont zepsutej części, która pozostanie w zapasie do czasu jej wykorzystania w innej maszynie stanowią wydatki na zabezpieczenie źródła przychodów. "
Natomiast przez nakłady remontowe rozumie się takie wydatki, które nie powodują wzrostu wartości użytkowej, a jedynie służą zachowaniu środka trwałego w dotychczasowym stanie lub doprowadzeniu go do pierwotnego stanu technicznego i użytkowego. Działania remontowe mają więc charakter odtworzeniowy. Taki charakter ma również wymiana zużytych składników technicznych.

Zatem za remont należy uznać wymianę zużytej części maszyny na nową. Zakwalifikowanie wydatków jako remontowych, bez względu na ich wysokość, nadaje im automatycznie charakter kosztowy. Należy więc uznać, iż zainstalowanie nowej części w maszynie stanowi remont środka trwałego"

To tak dla poprawienia humoru

2009-11-27 09:37:56
Marta:) Ty sobie robisz normalnie ze mnie jaja :-)))
Wszystko rozumiesz..... i .... ha, ha, ha :)
Dobre:)
2009-11-27 16:34:18
~MartaP

Marta:) Ty sobie robisz normalnie ze mnie jaja :-)

No cos TY...Bambo..ja nie wiem nawet jak to sie robi:)
..ja tu tylko sprzątam.
Miłego popołudnia życzę.
2009-11-27 16:48:35
~Bambo
wzajemnie:) Cudaczko :-)))
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:

Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for /home/virtual/olenk/www/taxall/img/botcheck/e8b9dfb69a8c927c087d02b00224e654.png in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 604

Warning: unlink(img/botcheck/e8b9dfb69a8c927c087d02b00224e654.png) [function.unlink]: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 607
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl