UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
wypadek w pracy
(Kategoria: Brak)
2007-07-10 22:34:04
~megi63
witam od niedawna prowadzę dokumenty kadrowo ksiegowe w małej firmie 11.06 br nasz pracownik miał mały wypadek i był na L4 do 30.06 nie wiem kto płaci wynagrodzenie chorobowe oraz jak rozliczyć składki prosze o pomoc
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2007-07-10 23:16:08
~marbar
wielkie dzięki jestem tu nowa i myślę że będę miała jeszcze wiele pytań ale na dziś juz dosyć
2007-07-10 23:21:34
(Moderator)
alesz pszę upszejmnie
2007-07-10 23:22:20
(Moderator)
hiiii.... zdziwiłam się jak zobaczyłam swego nicka z ogonkiem.....
2007-08-02 12:04:49
Witam, dopiszę do tego tematu moje pytanie ponieważ dotyczy właśnie wypadku przy pracy. Otóż w firmie zatrudniającej 7 pracowników miał miejsce wypadek przy pracy. Zawsze myślałam, że jeśli jest to wypadek przy pracy to od pierwszego dnia zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego i 100 %. Wydawało mi się też, że od pierwszego dnia powinien wypłacać ZUS, bo nie ma tytaj wogóle mowy o wynagrodzeniu chorobowym. A tu nagle pani z ZUS-u zachwiała moją pewnością. Powiedziała, że przez 33 dni i tak ja płacę wynagrodzenie chorobowe 80 %, a od 34 dnia ZUS 100 % zasiłku wypadkowego (jeżeli zostanie uznane za wypadek) albo 80 % zasiłku zwykłego (jeżeli nie). Proszę pomóżcie, jeżeli możecie to podajcie też ustawy, na których mogłabym się oprzeć. Proszę o pomoc
2007-08-02 12:13:56
Już nie zawracam głowy bo wszystko udało mi się wyjaśnić. Ja miałam rację , a nie pani z ZUS. Po prostu zadzwoniłam jeszcze raz i tym razem miałam kontakt z bardzej kompetentną osobą. Dziękuję
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl