UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Pies i tabela amortyzacyjna
(Kategoria: Brak)
2006-03-22 11:48:27
~Elwira
czy kupiony ze schroniska pies,który pilnuje terenu hurtowni materiałów budowlanych musi zostać wpisany do tabeli amortyzacyjnej,aby ponoszone na niego wydatki np.karma uznać za koszty uzyskania przychodu?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2006-03-22 12:08:20
~MM
Na jakich zasadach się rozliczacie KPiR, czy KH
2006-03-22 12:09:21
~Iwona
Mnie też interesuje ten temat. Jestem na pkpir.
2006-03-22 12:14:37
~MM
"Inwentarz żywy" stanowi środek trwały w rozumieniu przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie KŚT. Natomiast zgodnie z ustawą PDOF zwierzęta nie są uznawane za środki trwałe. Jeżeli wydatek na zakup psa został poniesiony w celu osiągnięcia przychodów, stanowi KUP i stanowi wpis do KPiR kol.14, tak interpretuję, może ktoś jeszcze się wypowie

2006-03-22 12:29:45
~Elwira
prowadzę księgi rachunkowe.Jestem w trakcie kontroli z UKS.Pani prowadząca kontrolę,ma zamiar wyrzucić z kosztów uzyskania przychodów zakupioną dla psa karmę w zwiazku z tym,ze pies nie jest wpisany do tabeli amortyzacyjnej.Uważam,ze nie ma to nic wspólnego ,bo dla celów podatku dochodowego ten pies nie jest środkiem trwałym i ma zwiazek z osiągnięciem przychodu.Więc co ma z tym wspólnego rachunkowość i cele statystyczne?
2006-03-22 12:34:32
~MM
Jesteś PDOP, może tam jest coś innego
2006-03-22 12:37:45
~Ewa
o ile mi wiadomo może byc amortyzowany tylko przewodnik stada.
2006-03-22 12:42:07
~Elwira
Jestem PDOP,ale to i tak nie zmienia nic w tej sprawie!
2006-03-22 12:47:28
Mam KŚT i u mnie jest tak : Grupa 9 - inwentarz żywy PKWiU 01.21.1
01.22.1, 01.23.10, 01.24.10, 01.25.10, 01.50.10 opis: rodzaj obejmuje min zwierzęta hodowlane, zwierzęta gospodarskie, zwierzęta cyrkowe i w ogrodach zoologicznych oraz pozostałe zwierzeta żywe. Stawka amortyzacji - brak.
2006-03-22 12:53:37
Miałam firmę gdzie również mieliśmy psa (teraz mamy monitoring :) i też kupowaliśmy jedzonko. Kontrolujący tylko się śmieli. Nie wiem dlaczego u Ciebie nie chcą tych kosztów uznać.
2006-03-22 13:20:49
~MM
Nie wiem czy tak można wklejać, ale proszę

"Odliczenie VAT od zakupu karmy dla psa"

Podatnik prowadzi skład, w którym znajdują się surowce, tj. deski, bale, półfabrykaty drzewne, jak również maszyny i urządzenia. W celu zmniejszenia ryzyka włamania i kradzieży podatnik posiada psa, dla którego dokonuje zakupu żywności. Czy podatnik może odliczyć podatek VAT z tytułu nabycia tego pożywienia?

"(...) W odpowiedzi na pytanie tutejszy organ podaje, że wydatek na zakup żywności dla psa może być uznany, zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 ze zm.), za koszt uzyskania przychodu. W takim też zakresie podatnik jest uprawniony do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu tego towaru. Zatem przedstawione przez podatnika stanowisko dotyczące zarówno uznania za koszt uzyskania przychodu opisanego wydatku jak i możliwości odliczenia VAT związanego z tym nabyciem należy uznać za właściwe."

(odpowiedź Urzędu Skarbowego w Dębicy z dnia 8 kwietnia 2005 r., nr
2006-04-01 10:39:16
~Iga
Witajcie ...Mamy trzy psy strózujące na stanie ....zostały zakupione po zwolnieniu stróża ...Ponieważ ich zadanie jest takie samo jak zatrudnionego wcześniej pracownika wydatki na ich utzymanie są najzwyklejszym kosztem podatkowym . Nie są wpisane do żadnej ewidencji środków trwałych ....bo co jeśli pies zdechnie przed upływem roku a poza tym rozmnażają się w sposób naturalny a nie , że są zakupione . Corocznie płacimy podatek jako firma za te psy i to wg mnie jest podstawa do uznania za koszt podatkowy wydatków na te psy.
2006-12-15 07:29:46
~Karioka
Moim zdaniem os. fizyczna w zasadzie może wykorzystywać własne "środki trwałe" w swojej DG i nic nie musi wpisywać do EŚT (oprócz samochodu osobowego). Wpis do EŚT daje wyłącznie możliwość zaliczania w koszty amortyzacji, a nie innych wydatków związanych z tymi środkami trwałymi jeżeli tylko wydatki te są ponoszone w celu osiągnięcia przychodu (również pośrednio). Zatem zarówno wydatki na karmę dla psa-stróża jak i wydatki np. na paliwo do prywatnego agregatu prądotwórczego, jeżeli akurat jest wykorzystywany w DG, jest KUP.
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl