UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
wymiar urlop szkoła
(Kategoria: Brak)
2006-02-06 09:48:20
~magda.
Pracownik skończył szołę zawodową, po niej ma 9 lat pracy. W trakcie tych 9 lat pracy skończył technikum dla dorosłych. Czy mozna wliczyc do wymiaru urlopu wypoczykowego szkołę zawodowa 3 lata mimo, że ukończył po niej technikum dla dorosłych ? Dziękuje.
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2006-02-06 11:08:16
~elik
Jeśli pracownik ukończył szkołę zawodową to zalicza mu sie do stażu pracy okres trwania nauki - myślę, że przynajmniej 2,5 roku i 9 lat pracy, co razem daje mu prawo do 26 dni urlopu rocznie.
Nie ma potrzeby zaliczania do stażu pracy ukończenia technikum.
2006-02-06 11:09:06
(Administrator)

Art. 155. § 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:

    1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
    2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
    3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
    4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
    5) szkoły policealnej - 6 lat,
    6) szkoły wyższej - 8 lat.
Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.

   § 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.


Zgodnie z § 2. wliczasz do stażu urlopowego, to co jest korzystniejsze dla pracownika. Jednocześnie nie mozesz wliczyć całego stażu pracy, gdybyś chciała zaliczyć do stażu szkołę średnią. Musiałabyś od 9 lat pracy odląć te lata, w czasie których pobierał naukę w technikum.
Możesz jednak zaliczyć mu do stażu urlopowego tylko szkołę zawodową i 9 lat pracy, co da mu w sumie 12 lat stażu urlopowego i prawo do 26-dniowego wymiaru urlopu.
Nie wiem ile trwała szkoła średnia, ale wydaje mi się, że drugi sposób (szkoła zawodowa + praca) będzie dla niego korzystniejszy.

Pozdrawiam.

Póki dążysz do celu, póty osiągasz sukcesy.
2006-02-06 11:18:52
~magda.
Jesteście Kochane :) Dziękuje pięknie za inf. Pozdrawiam i życze miłego dnia :)
2008-05-12 13:55:54
~gosia
Witajcie
Mam pytanko, czy wyższa Szkoła Bankowości ( 3 letnia licencjat) zalicza sie do 8 lat urlopu czy 6?
2008-05-12 13:58:05
(Administrator)
Nie ma znaczenia, jak sie nazywa szkoła, tylko jakie się ma wykształcenie po jej ukończeniu. Jeśli jest to licencjat, to jak najbardziej zalicza się to do wyższego wykształcenia, i w konsekwencji daje uprawnienia do zaliczenia 8 lat do stażu urlopowego.
Póki dążysz do celu, póty osiągasz sukcesy.
2008-05-12 14:08:42
~gosia
Beatko, a jeśli np ktoś nie ukończył studiów, np ma tylko ukończony I rok, to co w takim wypadku ?
2008-05-12 14:12:52
(Administrator)
To taki ktoś nie ma wykształcenia wyższego. Wtedy bierzesz pod uwagę poprzednio ukończoną szkołę.
Póki dążysz do celu, póty osiągasz sukcesy.
2008-05-12 14:13:27
~Go
Trzeba mieć dyplom, bo to on jest potwierdzeniem ukończenia szkoły.
2008-05-12 14:16:45
~gosia
dziewczyny, dziekuję! :)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia


Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:



Forum podatkowe "Oleńka"


taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl